Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Akcja Caritas Polska #PomocDlaSeniora

Nabieramy rozpędu w pomaganiu! 15 mln złotych trafi do najbardziej potrzebujących Seniorów w całej Polsce.

Bardzo się cieszymy z tego, że Fundacja Biedronka postanowiła włączyć naszą coroczną akcję „Na codzienne zakupy” w kampanię #PomocDlaSeniora. Dzięki temu wspólnie będziemy mogli pomoc tym, którzy w tym trudnym czasie tej pomocy najbardziej potrzebują. Wiemy, że zapotrzebowanie na pomoc jest ogromne, ale zgodnie z ideą caritas nasza pomoc dotrze do najbiedniejszych i najbardziej potrzebujących – zaznacza ks. Marcin Iżycki, Dyrektor #CaritasPolska.
 

Jak wygląda program #NaCodzienneZakupy ?  Potrzebujący Seniorzy otrzymają wsparcie finansowe w wysokości 100 zł lub 150 zł miesięcznie na karcie przepłaconej.   Karta służy do płatności za zakupy w sieci sklepów #Biedronka z wyłączeniem: alkoholu, papierosów, produktów dla zwierząt, tekstyliów oraz artykułów przemysłowych. Seniorzy sami decydują, na jakie produkty chcą przeznaczyć #fundusze.
 
 
Osoby objęte programem mogą liczyć na opiekę #wolontariusza Caritas, który pomaga w zakupach lub wykonuje je dla Seniora. Szczególnie teraz w czasie epidemii zachęcamy Seniorów do pozostania w domu.
Partnerami Programu są Caritas Diecezjalne. To właśnie one, lokalne wspólnoty Caritas, rekrutują beneficjentów kart „Na codzienne zakupy”.

 

To już III edycja programu „Na codzienne zakupy” realizowanego wcześniej z siecią sklepów „Biedronka”. W 2018 r. skorzystało z niego 5 300 seniorów, a w 2019 r. 6 600 potrzebujących. Program realizowany jest od kwietnia 2020 do stycznia 2021 roku.