Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Spotkanie wigilijne w Bielsku Podlaskim

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to motyw wielu spotkań bliskich sobie ludzi. Takie spotkanie odbyło się także 14 grudnia 2016 r. w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Bielsku Podlaskim. Oprócz kadry i uczestników przybyli na nie również zaproszeni goście: kadra i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sokołowie Podlaskim.

 

Uroczystość uświetnili swoją obecnością Biskup Senior Diecezji Drohiczyńskiej- Antoni Pacyfik- Dydycz, dyrektor Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, ks. dr Łukasz Gołębiewski, ks. Michał Kisiel, kapelan Warsztatu oraz ks. Mirosław Świderski, wikariusz prawosławnej parafii Zaśnięcia NMP w Bielsku Podlaskim. Przybyły także zaprzyjaźnione siostry karmelitanki Magdalia i  Augustyna. Uroczystość rozpoczęło odczytanie słów Pisma św. przez ks. kapelana, a następnie ks. biskup pobłogosławił opłatki i skierował ciepłe słowa do wszystkich zebranych. Również ks. Mirosłąw Świderski pobłogosławił przygotowaną prosforę, a jego słowa o pracy Warsztatu i jego roli dla życia osób niepełnosprawnych podniosły nas na duchu.

 

Po podzieleniu się opłatkiem i prosforą, wszyscy obejrzeli przygotowaną przez uczestników część artystyczną pantomima „Ręce”, a wspólne śpiewanie kolęd wprowadziło w nastrój typowo świąteczny. Kulminację stanowiła wizyta św. Mikołaja, który przyniósł mnóstwo prezentów. Należy wspomnieć, iż było to możliwe dzięki sponsoringowi firmy Suempol, która poza paczkami przekazała także na poczęstunek tace z łososiem. Na stolach znalazły się także tradycyjne polskie potrawy wigilijne takie jak barszczyk, pierogi, śledzie przygotowane na różne sposoby, kutia, makowiec czy kompot z suszu. Rozstając się wszyscy życzyli sobie, po raz kolejny, wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.

 

Autor: Jadwiga Mariola Wiercińska

Zdjęcia: Jadwiga Mariola Wiercińska