Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Zimowiska w Poroninie

W dniach 20 stycznia – 26 lutego 2017 r. w Poroninie k/Zakopanego, zostały zorganizowane przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej  zimowiska dla dzieci rolników, dofinansowane ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Zimowiska odbyły się w 3 turnusach 10-dniowych, w ośrodku kolonijnym „Jędruś”.

 

Właściciele ośrodka wraz z Panią Kierownik wypoczynku zadbali o to, aby wypoczynek u podnóża Tatr, był atrakcyjny dla młodych uczestników. Odbywały się różnorodne zabawy, gry i konkursy oraz zajęcia w ramach promocji zdrowia  i profilaktyki zdrowotnej. Liczne stoki wokół Poronina zachęcały do skorzystania z uroków jazdy na nartach i snowboardzie – instruktorzy wspierali tych, którzy po raz pierwszy próbowali swych sił na stoku. Każdy z uczestników zimowiska mógł również skorzystać z kilkugodzinnej zabawy w zakopiańskim aquaparku.

 

Kilka kilometrów od Poronina leży Zakopane – polska stolica Tatr, więc często odbywały się wycieczki, których celem było poznanie tego wyjątkowego miejsca. Uczestnicy wypoczynku byli w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach, w Kaplicy Najświętszego Serca Jezusa na Jaszczurówce, w Kaplicy Matki Boskiej Królowej Tatr na Wiktorówkach. Zwiedzili m.in. Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego, zabytkowy cmentarz na Pęksowym Brzyzku, kompleks skoczni narciarskich im. H. Marusarza, Krupówki. Jeśli tylko warunki pogodowe pozwalały – organizowano wycieczki górskie – w okolicach Poronina na grapę z Krzyżem Grunwaldu, na Rusinową Polanę, na Gubałówkę itd.

 

Dzięki udziałowi w zimowiskach dzieci i młodzież miały okazję podziwiać najwyższe polskie góry – Tatry, poznać tradycje i historię Podhala, nabyć nowe umiejętności jazdy na nartach i snowbordzie, nawiązać nowe przyjaźnie i miło spędzić czas zimowych ferii.

 

krus-fixed_logo

Wypoczynek zimowy w ramach promocji zdrowia  i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750,00 zł na każdego uczestnika.