Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Wakacje znowu są wakacje…

Jak śpiewała niegdyś kultowa grupa kabaretu OT. TO. znowu przyszły wakacje, a jak wakacje to i kolonie organizowane przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Pierwszy turnus kolonijny, który trwał od 24.06 do 05.07.2017 roku, a dofinansowany przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników, obrał kurs na Darłowo czyli nad polskie morze.

 

W wyjeździe brały udział dzieci z obszaru całej diecezji więc można było nawiązać ciekawe znajomości, które być może przerodzą się w wieloletnie przyjaźnie. Na miejscu na dzieci czekała moc atrakcji. Oprócz kąpieli wodnych pod opieką ratownika wodnego oraz kąpieli słonecznych, wdychania jodu, zwiedzania takich miast jak Darłowo, Kołobrzeg, Jarosławiec czy Ustka, wychowawcy zadbali, aby dzieci nie nudziły się w tak długim czasie. Każdy dzień był szczegółowo zaplanowany.

 

Czas wypełniała wspólna zabawa podczas dyskotek, nauka układów tanecznych wraz z instruktorem ZUMBY, rywalizacja sportowa na boisku czy wspólny śpiew podczas grillowania. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na najładniejszą rzeźbę z piasku jak również konkurs na najbardziej oryginalną pracę uwieczniającą wyjazd nad morze.

 

Oprócz tego dzieci chętnie brały udział w proponowanych zajęciach przez swoich wychowawców. Były to kolonie profilaktyczne wiec nie mogło zabraknąć miejsca na różnego rodzaju pogadanki z dziećmi na temat bezpieczeństwa ludzi, a także odpowiedniego korzystania z mediów społecznościowych. Każdy dzień zaczynaliśmy i kończyliśmy z Panem Bogiem, a w Niedzielę, która jest czasem prawdziwego świętowania, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej i dzięki Bogu, żadnemu z uczestników wyprawy nic się nie stało. Miejmy nadzieje, że to dobry prognostyk na kolejne wycieczki pełne przygód i nowych znajomości. To jak koloniści, widzimy się za rok?

 

Al. Mateusz Roguski