Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Dożynki w parafii Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim

W niedzielę, 10 września 2017 r. w parafii Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim odbyły się uroczystości dożynkowe, w organizacji których aktywnie uczestniczyli uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej. Przygotowania do imprezy trwały już od tygodnia. Wszyscy znosili płody rolne potrzebne do ozdobienia wieńca dożynkowego. W pracowni gospodarstwa domowego najpierw upieczono wielki bochen chleba i ozdobiono go odpowiednimi symbolami. Następnie pieczono różne ciasta na poczęstunek przybyłym gościom. Uwieńczeniem pracy było przygotowanie trzypiętrowego tortu. Pracownie florystyczna i rękodzieła artystycznego natomiast zajęły się przygotowaniem wieńca. Inne pracownie efektywnie wspierały podejmowane dzieła.

 

W dniu dożynek delegacja Warsztatu udała się z wieńcem na Mszę Świętą, a następnie wzięła udział w zorganizowanym przez parafię, pikniku. Zaprezentowano na nim przygotowane w pracowniach wyroby, ale największym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane słodkości. Wszyscy też chętnie brali udział w różnorodnych zabawach przy muzyce, z udziałem sióstr Karmelitanek, kleryka Bartosza Margańskiego, a przede wszystkim księdza Michała Kisiela, wikariusza parafii i kapelana WTZ.

 

Niedziela spędzona na wspólnej modlitwie, dziękczynieniu za tegoroczne plony oraz zabawie to okazja do integracji nie tylko wspólnoty parafialnej, ale też osób całego środowiska  niepełnosprawnych i ich rodzin.

 

Autor: Jadwiga Mariola Wiercińska

Zdjęcia: Karol Bańkowski