Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Caritas Diecezji Drohiczyńskiej wśród laureatów

2 października w Sali Kolumnowej  Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku odbyło się wręczenie nagród rozstrzygnięto konkursu "Inicjatywa Społeczna Roku" –  przedsięwzięcia organizowanego przez wojewodę podlaskiego, a skierowanego do organizacji pozarządowych, które są aktywne na terenie województwa. Nagrody przyznano w czterech kategoriach: edukacja i sport, kultura i dziedzictwo narodowe, budowanie wspólnoty lokalnej oraz polityka społeczna. Nagrodzono wiele ciekawych inicjatyw, podejmowanych na terenie województwa podlaskiego.

 

Wśród nagrodzonych znalazła się również Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, która otrzymała wyróżnienie specjalne za całokształt działalności w 2016 r. Statuetkę, z rąk wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego oraz poseł Bernadety Krynickiej, odebrali dyrektor Caritas Diecezji Drohiczyńskiej – ks. Łukasz Gołębiewski oraz sekretarz – Maria Smorczewska.

 

Ksiądz Łukasz Gołębiewski, dziękując za wyróżnienie, pogratulował nagrodzonym oraz podkreślił, że jest to wyróżnienia dla wszystkich pracujących w Caritas oraz wolontariuszy. Chociaż Caritas nie działa dla nagród i wyróżnień, to zauważenie jej działalności jest miłe i bardziej motywuje do dalszego działania.