Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Zimowisko „Otwarte drzwi”

Zimowisko "Otwarte drzwi", współfinansowane ze środków Miasta Węgrów, w Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas w Węgrowie trwało od 15 do 26 stycznia. W tym szczególnym czasie przygotowaliśmy dla dzieci mnóstwo atrakcji.

 

W pierwszym tygodniu – uczestniczyliśmy w dwóch seansach filmowych w Kinie "Kongres" w Węgrowie (oglądaliśmy "Magiczną zimę Muminków" oraz "Mikołaja i Spółkę"), braliśmy udział w zajęciach na sali gimnastycznej (gdzie dzieci grały m.in. w piłkę nożną), gościliśmy również policjantów z Komendy Powiatowej Policji, którzy opowiadali nam jak bezpiecznie spędzić ferie. Oczywiście, nie zabrakło czasu na dyskotekę podczas której dzieci świetnie się bawiły.

 

Drugi tydzień ferii przeznaczyliśmy głównie na zajęcia artystyczne (stworzyliśmy np. grzechotki z rolek po papierze czy pawia z odrysowanych rączek), zajęcia taneczne i wspólne zabawy na śniegu. Ponadto, udaliśmy się do Starostwa Powiatowego w Węgrowie na zaproszenie Pani Wicestarosty Haliny Ulińskiej, która przybliżyła nam czym zajmuje się Starostwo i pokazała nam krótki film prezentujący Powiat Węgrowski.

 

Warto dodać, że dzięki realizacji zadania, każdego dnia dzieciaczki uczestniczące w zimowisku miały możliwość zjeść gorący posiłek.Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z chwil, które przeżyliśmy podczas tych ferii.

 

Sylwia Karpińska 

« 1 z 4 »