Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Ferie w Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas w Sokołowie Podlaskim

Od dnia 15.01.2018 do 26.01.2018 r. w Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Sokołowie Podlaskim trwały ferie zimowe. W tym okresie zorganizowaliśmy dla dzieci przeróżne zajęcia odbywające się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 13.00 z wyjątkiem środy, w którą zajęcia trwały od 14.00 do 18.00. Na codzienne spotkania uczęszczało od 10 do 15 dzieci. Każdego dnia mieliśmy zapewniony posiłek a przede wszystkim mogliśmy wspólnie, miło i bezpiecznie spędzić czas wolny od zajęć szkolnych.

 

Ferie zimowe rozpoczęliśmy od zajęć sportowych m. in. od rozgrywek w tenisa stołowego. Dzieci uczestniczyły też w zajęciach plastycznych, które bardzo lubią, wykonując serduszka z masy solnej z okazji święta Babci i Dziadka oraz maski karnawałowe. W środy jak zwykle braliśmy udział w zajęciach na basenie, gdzie pod okiem ratownika dzieci już od dłuższego czasu uczą się pływać. Wybraliśmy się też do Sokołowskiego Ośrodka Kultury, gdzie dzieci mogły pobawić się klockami lub pograć w Xboxa i do Miejskiej Biblioteki Publicznej, po której najpierw oprowadziła nas P. Bożena Mrozowska, a następnie mogliśmy pograć w gry planszowe. Zorganizowaliśmy także dzień filmowy. Wspólnie z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sokołowie Podlaskim, jedząc popcorn, obejrzeliśmy film „BFG Bardzo Fajny Gigant”.

 

W tegoroczne ferie nie zabrakło też zabaw na powietrzu, były bitwy na śnieżki w parku i lepienie bałwana. Odwiedzili nas także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim oraz strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim, którzy przeprowadzili pogadankę na temat „Bezpieczeństwa w czasie ferii”. Ponadto Strażacy przeprowadzili dla nas specjalny pokaz – akcję ratunkową na stawie.

 

Ostatniego dnia ferii odbył się bal karnawałowy z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej. Dzieci mogły zaprezentować swoje maski i przebrania. Bal był również okazją do integracji i świetnej zabawy. Dzieci bardzo chętnie spotykały się podczas ferii. Wszystkim dopisywał dobry humor i nie opuszczał ich ani na moment.

 

Serdecznie dziękujemy wolontariuszkom Julii i Emilii oraz pracownikom Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sokołowie Podlaskim za pomoc przy organizacji zajęć, a także za to że byli razem z nami!!!!