Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Ferie w Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas w Siemiatyczach

Ferie w świetlicy trwały od 22.01.2018 do 2.02.2018. Zajęcia w tym okresie odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10.00 do 14.00. Każdego dnia uczestnikom zapewniany był posiłek oraz różnorodne zajęcia, na których każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.

 

W poniedziałek odbywały się zajęcia kulinarne. Uczestnicy mogli poznać zasady savoir vivre oraz samodzielnie przygotować posiłek. We wtorki organizowane były zajęcia plastyczne, na których uczestnicy malowali farbą akrylową obrazy na płótnie. Środa była dniem zajęć kreatywnych, inspirowanych pomysłami dzieci. Młodzież robiła maski karnawałowe. Uczestestnicy  poznali również metodę recyklingu robiąc ze szklanych słoików kolorowe lampiony. W czwartek odbywały się gry i zabawy świetlicowe. Piątek był dniem filmu. Oglądalismy w świetlicy film pod tytułem ,,Niebo istnieje naprawdę”, oraz odwiedziliśmy Siemiatycki Ośrodek Kultury, gdzie objrzeliśmy bajkę pod tytułem ,,Gru Dru i Minionki.” Chłopcy wzięli udział w rozgrywkach Fifa 2018 na Playstation, które odbyły się w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach.

 

Wspólnie zrobiliśmy gazetkę ścienną, gdzie umieściliśmy zdjęcia zrobione podczas ferii. Teraz ,,zatrzymane” na zdjęciach chwile, długo przypominać nam będą wspólnie spędzony czas.

 

Katarzyna Sollich