Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Wielkanocne spotkanie Caritas

28-go marca 2018 roku, kolejny już raz w Domu Miłosierdzia w Sokołowie Podlaskim na śniadaniu wielkanocnym spotkali się pracownicy biura Caritas, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Sokołowa Podlaskiego i Bielska Podlaskiego oraz pracownicy Domu Miłosierdzia. We wspólnym świętowaniu wzięli udział również zaproszeni goście – bp. Tadeusz Pikus, bp Antoni Dydycz, ks. Krzysztof Kisielewicz – proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego, Marta Sosnowska – wicestarosta powiatu sokołowskiego, Krzysztof Dąbrowski – zastępca burmistrza Sokołowa Podlaskiego, Maria Lilia Kosel – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Elżbieta Błońska – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Marzanna Hardej – dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz pan Mariusz Złotkowski.

 

Spotkanie rozpoczął Dyrektor Caritas Diecezji Drohiczyńskiej ks. kan. dr Łukasz Gołębiewski, który przedstawił i przywitał zaproszonych gości, uczestników WTZ wraz z terapeutami oraz pracowników biura Caritas i Domu Miłosierdzia. Wyraził radość ze spotkania i chęci wspólnego wspominania męki, śmierci oraz zmartwychwstania Chrystusa oraz złożył świąteczne życzenia. Zaprosił również wszystkich zebranych na Święto Caritas, które odbędzie sie w przeddzień Niedzieli Miłosierdzia i które wpisze sie tym samym w obchody 25-lecia Parafii Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim. Następnie głos zabrał bp Tadeusz Pikus. Przypomniał zebranym, ze każdy człowiek jest niepowtarzalny i bezcenny w oczach Boga, że każdy z nas jest potrzebny dla innych, mimo ze bardzo sie od siebie różnimy. Nasze talenty i umiejętności uzupełniają i wzbogacają świat Porównał również Wielki Post do życia człowieka – nie zawsze łatwego, wymagającego trudu i wyrzeczeń, doświadczanego śmiercią, ale dążącego do radości zmartwychwstania. Radość zmartwychwstania zawdzięczamy posiadaniu w sobie iskry Bożej.

 

Przygotowane pokarmy pobłogosławił bp Antoni Dydycz. Wszystkim zebranym życzył radości i pokoju Chrystusowego, ale również, nawiązując do polskiej tradycji, obfitego zlania wodą w wielkanocny poniedziałek. Przy wspólnym posiłku obecni na spotkaniu składali sobie życzenia wesołych świąt. Przedstawiciele WTZ z Sokołowa i Bielska przekazali gościom podarunki – własnoręcznie przygotowane na zajęciach przez uczestników ozdoby wielkanocne.