Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Pielgrzymka do Wilna

W dniu wczorajszym, 15 maja 2018 r. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bielsku Podlaskim wraz z rodzicami i terapeutami wzięli udział w pielgrzymce do  Wilna. Pierwszym etapem pielgrzymki było uczestnictwo we mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Studziennicznej sprawowanej przez księdza proboszcza Zbigniewa Domirskiego wraz z  kapelanem WTZ  ks. Michałem Kisielem.

 

Po przybyciu do Wilna i spotkaniu się z panią przewodnik pierwsze kroki skierowaliśmy do Matki Bożej Ostrobramskiej, gdzie mogliśmy się pomodlić i powierzyć jej swoje intencje. Kolejnym ważnym punktem naszego zwiedzania była wizyta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w którym znajduje się oryginalny Obraz Miłosierdzia Bożego. Obejrzeliśmy również cerkiew św. Ducha, kościół św. Kazimierza, kościół św. Teresy, kościół św. Anny, Uniwersytet Wileński oraz Bazylikę archikatedralną św. Stanisława Biskupa i św. Władysława z grobami królów i królowych Polski, wielkich książąt i księżnych litewskich.

 

Ostatnim punktem zwiedzania Wilna była wizyta w barokowym kościele św. Piotra i Pawła na Antokolu oraz obejrzenie panoramy miasta. Ponieważ pogoda nie bardzo nam sprzyjała, tylko najodważniejsi spróbowali lokalnych lodów z serem Dżugas.

Z Wilna udaliśmy się do Trok, gdzie w karaimskiej restauracji ugoszczono nas rosołkiem baranim i kibinami. Stamtąd przespacerowaliśmy się na wyspę na jeziorze Galwe, gdzie obejrzeliśmy zamek- siedzibę książąt litewskich. Następnie zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i naładowani duchowymi doznaniami wyruszyliśmy w drogę powrotną.

 

Tekst: Ewa Skrzyniarz 

Zdjęcia: Jadwiga Mariola Wiercińska