Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Kolonie dla dzieci z Litwy i okolic Wilna w Domu Miłosierdzia w Sokołowie Podlaskim

Od 3 lipca 2018r. w Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim gościmy dzieci i młodzież z Litwy z okolic Wilna.

 

Obecność dzieci i młodzieży  jest możliwa dzięki pomocy Senatu Rzeczpospolitej Polskiej – w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą pod tytułem „POLSKA – jak dobrze tu być….” i działaniom ks. bpa Antoniego Dydycza oraz wsparciu ze strony Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie działającemu przy Episkopacie Polski. Wyjazdy organizuje Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. 

 

 Dzieci i młodzież uczestniczą  w lekcjach języka polskiego, warsztatach dietetycznych oraz kulinarnych . W ramach zajęć sportowych przygotowano dla dzieci Spartakiadę, wyjazd do Parku Wodnego w Siedlcach, a także wycieczki po Sokołowie Podlaskim, Warszawie i Białowieży. W Warszawie dzieci razem z wychowawcami zwiedziły Zamek Królewski, Starówkę oraz Muzeum Narodowe. W Białowieży dzieci miały okazję zobaczyć liczne gatunki zwierząt w Białowieskim Parku Narodowym. Oprócz tego poznawały i podziwiały najstarsze   dęby spacerując po Szlaku Dębów Królewskim i Książąt Litewskich.
Ta informacja relacjonuje przebieg wydarzeń w dniach od 3 lipca do 7 lipca b.r.

 

O następnych atrakcjach poinformujemy niebawem.

 

Tekst i zdjęcia: Aneta Rosochacka