Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Kolonie Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Darłowie

W tym roku kolonie Caritas Diecezji Drohiczyńskiej ruszyły zaraz po wybrzmieniu ostatniego dzwonka. Pierwsze turnusy z naszej diecezji wyruszyły wieczorem 22 czerwca oraz nad ranem 23 czerwca w podróż nad morze, do Darłowa. W koloniach uczestniczyło ponad 174 dzieci w wieku 8 – 16 lat z miejscowości i okolic Hajnówki, Bielska Podlaskiego, Rudki, Siemiatycz, Brańska, Ciechanowca, Bociek, Dziadkowic, a także Milejczyc i Mielnika. Zrealizowanie turnusu możliwe było dzięki wsparciu finansowemu: Funduszu Kościelnego, Miasta Bielsk Podlaski, Gminy Bielsk Podlaski, Miasta Siemiatycze, MOPS w Brańsku oraz GOPS w Czeremsze.

 

Dzieci z wielkim entuzjazmem i oczekiwaniem na nowe przygody ruszyły w drogę na zorganizowany wypoczynek. Podzieleni na grupy uczestnicy wraz ze swoimi wychowawcami mieli okazję poznawać uroki Wybrzeża. Oprócz tradycyjnego plażowania i kąpieli w morzu uczestnicy wyjeżdżali na wiele wycieczek, m. in. do Kołobrzegu, Ustki, Jarosławca, pokonali również trudną trasę przez wydmy na terenie Słowińskiego Parku Narodowego.

 

W ramach pobytu odbyło się szereg ciekawych zajęć – od sportowych konkurencji poprzez dyskoteki, wybory miss i mistera kolonii po zajęcia profilaktyczne.

 

Na początku tradycyjnie wiele osób tęskniło za domem, a na koniec łzy pojawiały się z żalu przed odjazdem i rozstaniem z kolegami czy opiekunami. To były niezapomniane chwile.