Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Kolonie dla dzieci z Litwy i okolic Wilna w Domu Miłosierdzia w Sokołowie Podlaskim cd. relacji

Od 3 lipca 2018r. w Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim gościmy dzieci i młodzież z Litwy z okolic Wilna… Obecność dzieci i młodzieży  jest możliwa dzięki pomocy Senatu Rzeczpospolitej Polskiej – w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą pod tytułem „POLSKA – jak dobrze tu być….” i działaniom ks. bpa Antoniego Dydycza oraz wsparciu ze strony Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie działającemu przy Episkopacie Polski. Wyjazdy organizuje Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.

 

10 lipca dzieci wyjechały na wycieczkę do Ciechanowca. Zwiedziły Skansen Wsi Polskiej, Muzeum Rolnictwa. W skansenie miały możliwość uczestnictwa w warsztatach zanikających dziś zawodów „ Od zierenka do chleba” , obróbki ziarna    w stępie i na żarnach, warsztatach kowalstwa.

 

Dzieci uczestniczyły również w warsztatach decoupage przyczyniających się do pobudzenia kreatywności, zamiłowania do sztuki, poczucia dobrego smaku. Warszaty miały na celu umiejętności manualne.

 

Oprócz tego w Nowym Kinie w Siedlcach obejrzały film pt :” Kuba Guzik na tajemniczym lądzie”. Uczestniczyły również w Mszach Świętych dla Polonii, odprawianych między innymi w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim. Poza tym dzieci brały udział w „żywej lekcji historii” dotyczącej Cukrowni w Sokołowie Podlaskim.

 

Dla dzieci i młodzieży przygotowano naukę tańca towarzyskiego, konkursy „Mam talent”, plastyczne itp. Ponadto dzieci miały możliwość sprawdzić swoje umiejętności znajomości polskiej ortografii. Na zakończenie kolonii została odprawiona Msza Św pod przewodnictwem Jego Ekcelecji ks. Bp. Antoniego Dydycza.

 

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy przez dofinansowanie, lub pomoc w organizacji współpracują z nami i pomagają prowadzić to dobre dzieło na rzecz potrzebujących. Wspólnie możemy zrobić więcej dla dzieci, aby przemieniać oblicze ich codziennej trudnej rzeczywistości dzieląc się nawzajem miłością. Bóg zapłać!