Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Półkolonie w Bielsku Podlaskim

Świetlica Socjoterapeutyczna Caritas oraz Parafia Narodzenia NMP i św. Mikołaja w Bielsku Podlaskim zorganizowały wakacyjne warsztaty pt.„WAKACYJNY FUN”. Od 6 sierpnia przez 5 kolejnych dni, na dzieci czekało mnóstwo wrażeń i atrakcji. Pierwszy dzień upłynął na  zabawach integracyjno – zapoznawczych. Dzieci ułożyły swój regulamin, który nazwały „złote myśli”. Następnie uczestnicy uczestniczyli w warsztatach „Moje –logo”, gdzie mogli pomalować koszulki z własnym imieniem i ozdobić je według własnego pomysłu.

 

Świetną zabawą było tworzenie postaci, malowanych kredą na asfalcie. Drugi dzień to czas sportu. Dzieci odwiedziły siłownię Maniac Gym. Poznały znajdujący się tam sprzęt oraz zmierzyły się w różnorodnych konkurencjach sportowych przygotowanych przez trenerki Panie Anię i Ewelinę. Każdy miał możliwość również zrobienia analizy składu własnego ciała. Kolejną atrakcją były zabawy na siłowni i placu zabaw w parku miejskim. Lejący się z nieba żar, spowodował, że dzieci dla ochłody zaczęły oblewać się wodą, co okazało się nie lada atrakcją. Trzeciego dnia dzieci zmierzyły się z grą terenową „Poszukiwacze letniego bezpieczeństwa”, przygotowaną przez Panią Sylwię Bagniuk z Bielskiej Policji. Dzieci musiały nauczyć się posługiwania mapą naszego miasta, odnaleźć oznaczone miejsca i wykonać czekające na nie zadania. Miały również okazję zintegrować się z podopiecznymi Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bielsku Podlaskim, oglądając wspólnie spektakl pt. „Uśmiech prawdziwy” oraz spotykając się w letniej kawiarence. Czwarty dzień, to wycieczka do Białegostoku. Dzieci odwiedziły Papugarnię. Przeżycia niezapomniane, szczególnie kiedy papugi przylatywały do dzieci szukając pożywienia.

 

Kolejna frajda to Fabryka Misia. W tym miejscu na dzieci czekało mnóstwo zabaw i gier. A wyjątkową atrakcją okazała się możliwość wykonania misia. Nie mogło zabraknąć oczywiście kina, gdzie obejrzeliśmy film „Iniemamocni 2” oraz wizyty w Mc Donaldzie. Ostatni dzień wakacyjnych warsztatów to basen oraz udział w zajęciach profilaktycznych „Nie, dziękuję”. W trakcie zajęć dzieci musiały wykonać stronę tytułową w gazecie w „Bielskie Nowiny”, gdzie miały zachęcić rówieśników, młodzież i starszych do niesięgania po alkohol i używki. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowe gadżety i podziękowania za wzorowe uczestnictwo. W czasie trwania wakacyjnych warsztatów, dzieci korzystały z programu „Żółty talerz” , dzięki czemu codziennie mogły mieć świeże owoce oraz smaczny i zdrowy obiad.

 

Nad całością wakacyjnych warsztatów czuwali pani Katarzyna Trzyna i ks. Tomasz Łapiński, korzystając z niezastąpionej pomocy sióstr Anastazji i Kariny. Dziękujemy wszystkim, którzy nawet w najmniejszy sposób włączyli się w organizację i przebieg wakacyjnych warsztatów. Dziękujemy ks. dziekanowi Kazimierzowi Siekierko, dyr. Caritas ks. kan. dr Łukaszowi Gołębiewskiemu i pracownikom Caritas, UM w Bielsku Podlaskim, p. Wójt Raisie Rajeckiej, Kubie Włostowskiemu z BDK. Największą satysfakcją dla organizatorów był codzienny uśmiech, radość dzieci oraz zadowolenie rodziców. Świetlica Socjoterapeutyczna Caritas jest współfinansowana przez Burmistrza miasta Bielsk Podlaski i Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.