Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Hej Miśki

Ta piosenka będzie towarzyszyła podopiecznym świetlic socjoterapeutycznych Caritas jeszcze długo. Dlaczego? Ponieważ budziła ich każdego ranka, kiedy przebywały na Mazurach. Mimo że minęły wakacje, mimo że kolonie trwały tylko cztery dni, to był to wyjazd niezapomniany, pełen wrażeń i naprawdę intensywnie spędzonego czasu.

Gdzie byliśmy i co robiliśmy?

Dzięki uprzejmości Caritas Polska udaliśmy się do miejscowości Maróz, gdzie we wspaniałych okolicznościach przyrody mogliśmy cieszyć się słonecznym zakończeniem lata. Bogaty program wyjazdu obejmował pobyt w parku linowym, na strzelnicy, seans w kinie, dyskotekę,  karaoke, ognisko, a także wycieczki do Muzeum Budownictwa Ludowego i Huty Szkła Artystycznego
w Olsztynku. A żeby tego wszystkiego było mało, to Pani Wiola – niesamowita animatorka z wielkim potencjałem możliwości, a także z workiem pomysłów na każdy dzień, nie dała uczestnikom kolonii nawet chwili wytchnienia. Dzięki niej dzieci bawiły się w "Pięćdziesiątkę" oraz uczestniczyły w Carintiadzie. Dni wypełniły nam: dobra zabawa, liczne konkurencje sportowe, jak wyścigi "z łapkami"  i wiele, wiele innych. Zaś Pani Monika zorganizowała zajęcia plastyczne na najpiękniejszą "Pocztówkę z wakacji" i herb wraz z nazwą pokoju. Plastyka nauczyła dzieci kreatywności i pomysłowości w wykorzystaniu zróżnicowanych materiałów plastycznych, współpracy w grupie, a także pomogła im się wyciszyć. Prace prezentowały różnorodne zainteresowania dzieci i identyfikowały je wśród grupy rówieśniczej, pokazując ich indywidualność i wyjątkowość.

Kto dbał o nas i nasze bezpieczeństwo?

Każdy posiłek i każdy kolejny dzień rozpoczynała modlitwa, którą prowadził Ksiądz dyrektor. On także pilnował, by dzieci przestrzegały zasad, były wobec siebie uprzejme i traktowały się z miłością godną prawdziwego  katolika. Porządek w pokojach, schludny wygląd, a przede wszystkim czyste serce to priorytety Księdza dyrektora. Je też w każdej chwili starał się wpajać swoim wychowankom. Ponadto duchowny hojnie obdarował dzieci prezentami za udział w konkursach plastycznych, sportowych i za najczystszy stół oraz pokój. Dzieci wyjechały do domów szczęśliwe, dźwigając większy bagaż niż wcześniej.

Najserdeczniejsze podziękowania składamy także Pani Agnieszce, za jej pomoc oraz życzliwą opiekę nad każdym uczestnikiem kolonii, za jej trud i serce włożone w wyjazd. Dziękujemy za uśmiech, którym nas obdarzała każdego dnia.

My dzieci Caritasu składamy serdeczne podziękowania za ten cudowny czas, którego długo nie zapomnimy. Dziękujemy głównemu ofiarodawcy AMW REWITA –Agencji Mienia Wojskowego Rewita i Ministrowi Obrony Narodowej – Panu Mariuszowi Błaszczakowi, inicjatorowi kolonii. Podziękowania składamy także Caritas Polska.

To dzięki Wam mogliśmy wyjechać. Dziękujemy!

Dzieci.