Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Główna nagroda Caritas Polska dla naszej diecezji.

Dnia 29.09.2018 roku w podziemiach katedry warszawsko-praskiej odbyła się Gala Ubi Caritas – organizowana już 17 raz przez Caritas Polska. Współtworzą to dzieło ewangelicka Diakonia oraz prawosławna Eleos. W tym roku nagrodę główną w kategorii – "DARCZYŃCA" – otrzymały z terenu Diecezji Drohiczyńskiej "Zakłady mięsne ZAKRZEWSCY"-p. Dariusz Zakrzewski Współwłaściciel. Gratulujemy! Laureatowi statuetkę wraz z dyplomem wręczył Abp Salvatore Pennacchio – Nuncjusz Apostolski w Polsce. Jest to największe wyróżnienie dla Caritas Diecezji Drohiczyńskiej i wszystkich dzieł przy niej działających.
 
 
Gala Caritas Polska to uroczystość wręczenia nagród, które są przyznawane za wrażliwość na potrzeby ubogich w Polsce i czynny udział w dziełach charytatywnych. Poprzez uhonorowanie nagrodą Ubi Caritas pragnie się wyrazić wdzięczność tym wszystkim, którzy dają szczególne świadectwo miłosierdzia i angażują się w codzienną służbę ubogim i potrzebującym. Nominacje odbywają się w trzech kategoriach. Z naszej diecezji byli nominowani w kategorii – "WSPÓŁPRACA" – Siemiatycki Ośrodek Kultury (p. Jolanta Sidorowicz – Dyrektor-) za wieloletnią współpracę przy organizowaniu pikników rodzinnych oraz innych wydarzeń edukacyjno-kulturowych, za to, że dzieci ze świetlic Caritas mają okazję poznawać dziedzictwo narodowe i obcować ze sztuką podczas spektakli, wystaw i koncertów oraz za konkretną współpracę przy wszelkiego rodzaju przedsięwzięciach charytatywnych na terenie całej naszej diecezji;
"ŚWIADECTWO" – p. Krzysztof Zając – długoletni pracownik Diecezjalnego Ośrodka Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych, osoba o niewyczerpanej energii, mimo własnej niepełnosprawności z ogromnym zapałem włącza się w dzieła edukacyjne i motywujące inne osoby doświadczające własnych ograniczeń;
"DARCZYŃCA" – "Zakłady mięsne ZAKRZEWSCY"-p. Dariusz Zakrzewski Współwłaściciel– Firma angażuje się w działalność Caritas DD, regularnie przekazuje darowizny w postaci mięsa i wędlin, umożliwiających przygotowanie posiłków osobom korzystającym z Jadłodajni im. św. Matki Teresy z Kalkuty oraz wychowanków świetlicy socjoterapeutycznej w Sokołowie Podlaski. Dzięki niezwykłej ofiarności w ciągu roku udało się wydać ponad 20tyś. posiłków. Zakłady wspierają również finansowo budowę Domu Dziecka w Wyrozębach.

 

 

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają dzieła Caritas Diecezji Drohiczyńskiej i gratulujemy nagrodzonym. Niech to wielkie wyróżnienie zachęci każdego z nas, że warto pomagać drugiemu człowiekowi i być miłosiernym, bo to najpiękniejsze świadectwo wiary każdego chrześcijanina.