Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

„JESTEM DZIEŁEM MIŁOŚCI BOŻEJ”

Dzień 7 listopada w Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II, to dzień w którym pracownicy Caritas oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej z Bielska Podlaskiego oraz Sokołowa Podlaskiego spotkali się, by wspólnie wzmocnić swoje życie duchowe, a owocem tego był sukces w pracy.

 

Jaka jest „recepta” – metoda na sukces? Tą, oto niezawodną metodą podzielił się z nami Ojciec Krzysztof od Miłosierdzia Bożego OCD  Piskorz z Zakonu Karmelitów Bosych, który poprowadził Dzień Skupienia w Caritas. Przybliżył wszystkim zgromadzonym słuchaczom, drogę do sukcesu poprzez praktykowanie postawy wdzięczności. Zatem, czym dla chrześcijanina jest owa postawa? „Postawa wdzięczności przemienia życie człowieka. Dziękując, zaczynamy widzieć życie innymi oczyma. Wdzięczność chroni przed małodusznością, zgorzknieniem i pesymizmem. Sprawia, że stajemy się pełni radości, energii i chęci do życia. Dzięki niej nasze życie staje się bogatsze i piękniejsze”. – Cytat zaczerpnięty z książki „Być wdzięcznym 365 zachęt do radosnego życia”, autorstwa ks. Józefa Gaweł SCJ.

 

Przemówienie duchownego uzmysłowiło nam, iż „JESTEŚMY DZIEŁEM MIŁOŚCI BOŻEJ”. My jako owe Dzieło możemy dążyć do świętości. Świętości, która polega na usposobieniu serca. Św. Teresa od Dzieciątka Jezus z Liseux mówiła: „Pan Bóg zaplanował co chce dla Ciebie!….”, my dążąc do doskonałości, poprzez codzienne czyny, tworzymy dla Pana Boga Jego Wielkie Dzieło. Co nam w tym może pomóc? Tylko i wyłącznie nadzieja nawrócenia, która jest kotwicą, fundamentem optymizmu życiowego, „światłością ducha”. „Pan Bóg stwarza piękny Świat, tylko my nadajemy mu ponurych barw i widzimy zło”.

 

Ksiądz Łukasz Gołębiewski dokłada wielkich starań by wskazać właściwą drogę w pracy swoim pracownikom. Dbając o sferę duchową, w której jest ukryta moc tworzenia Dzieł Miłości Bożej.

 

Caritas będzie zawsze serdecznie gościć o. Krzysztofa w naszej diecezji. Błogosławimy Mu w Jego Dziełu i powołaniu do krzewienia Miłosierdzia Bożego. Dziękujemy za naukę optymizmu.