Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Spotkanie Zespołów Parafialnych Caritas z Sokołowa Podlaskiego!

A doszło do niego w taki oto zaskakujący sposób!  Zdarzenie, o którym nie tylko warto opowiedzieć, ale przede wszystkim podzielić się wrażeniami o Paniach działających w Parafialnych Zespołach Caritas na terenie Sokołowa Podlaskiego to wielka przyjemność.

 

A wszystko zaczęło się od przypadkowej rozmowy z Panią Alicją Kryszczuk – Wolontariuszką z bogatym doświadczeniem i wielkim sercem otwartym na pomoc bliźniemu. Pani Alicja skorzystała z mojego zaproszenia i udała się na warsztaty ASOS do Caritas Polska w Warszawie. Wyjazd zaowocował. Pani Alicja przyjechała z nowymi pomysłami na działalność charytatywną.  

 

Między innymi, jednym z tych „owoców” było spotkanie w dniu 6 listopada Pań działających w Zespole Parafialnym Caritas przy parafii św. Jana Bosko, Zespołu Parafialnego Caritas przy parafii Niepokalanego Serca NMP – Konkatedra oraz  Zespołu Parafialnego Caritas przy parafii Miłosierdzia Bożego. Salę do spotkań użycza proboszcz parafii św. Jana Bosko – ks. Stanisław Stachal. Za ten gest serdecznie Księdzu dziękujemy.

 

Panie Wolontariuszki na spotkaniu zajęły się ozdabianiem i upiększaniem szklanych naczyń metodą „decoupage”, a atmosfera sprzyjała wymianie myśli oraz wieloletniemu doświadczeniu pracy w wolontariacie.

 

Nadmienię, iż to spotkanie w serdeczniej atmosferze, stworzyły Panie dzięki swojemu osobliwemu czarowi i niewątpliwie mądrości życiowej, którą zdobyły działając także w PZC. Niebawem kolejne spotkanie. Tym razem Panie zamierzają dziergać na szydełku bombki świąteczne. Takie cudeńka pokazała Pani Jadwiga Woźniak – byliśmy wszyscy zachwyceni i z niecierpliwością czekamy na tę chwilę i naukę, podejmując się nowego wyzwania.

 

Jesteśmy bardzo dumni z Naszych Wolontariuszek, dziękujemy Wam drogie Panie że jesteście przykładem godnym naśladowania, przykładem jak kochać bliźniego, jak mu pomagać. Trzymamy za was ciepło kciuki i zachęcamy do dalszego działania.

 

Serdecznie zapraszamy osoby chętne do angażowania się w wolontariat i podzieleniem się swoim wolnym czasem w ramach działalności PZC.

 

Koordynator Wolontariatu Monika Szczepańczyk