Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2018

Już po raz 25 w pierwszą niedzielę Adwentu rusza akcja Caritas pn. "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Serdecznie zachęcamy do nabycia świec wigilijnych w kościołach na terenie naszej Diecezji. Wigilijna Świeca Caritas stawiana na stole, podczas Wigilii Bożego Narodzenia jest symbolem pamięci o naszych bliźnich. Przypomina o tych, którzy potrzebują wsparcia i uwagi. Każda osoba, która ją kupuje, może mieć pewność, że przeznaczona na ten cel ofiara trafi do najbardziej potrzebujących.

 

Nasi Wolontariusze chętnie też pomogą i przekażą Państwu to szczególne ciepło i dar miłosierdzia, który ukryty jest pod symbolem Świecy. Niech każdy Płomień wigilijnej świecy da szansę na lepszą przyszłość dzieciom z ubogich rodzin, którymi opiekuje się Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.

 


Pozyskane środki przeznaczone zostaną na letni wypoczynek, całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, wparcie medyczne oraz pomoc edukacyjną.

 

Niech zbliżający się Adwent będzie dla nas czasem szczególnej refleksji nad potrzebami materialnymi, moralnymi i duchowymi drugiego człowieka oraz skłania nas do czynienia dobra.