Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Dwudziesta rocznica działalności Wolontariatu w Hajnówce

Zespół Parafialny Caritas przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce obchodził dwudziestolecie swojej działalności. Powstał w grudniu 1998 r. z inicjatywy ówczesnego proboszcza śp. ks. Prałata Mariana Świerszczyńskiego z myślą niesienia pomocy głównie dzieciom potrzebującym z naszego miasta niezależnie od wyznania. Obecnie włącza się w ogólnopolskie akcje humanitarne jakie prowadzi Caritas Polska i niesie pomoc osobom, które żyjąc obok nas potrzebują pomocy.

 

Przy tej okazji warto wymienić pierwszych wolontariuszy, którzy tworzyli Parafialny Zespół Caritas. Były to: śp. Siostra Filomena, przełożona Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny w Hajnówce, śp. Janina Darska, śp. Janina Lewsza a także Janina Kozłowska, Małgorzata Karman, Wanda Smosna i Teresa Żedź.

 

Liczba wolontariuszek pracujących w Oddziale Caritas zmieniała się w ciągu tych lat z różnych powodów ale zawsze były to osoby oddane sprawie i mocno zaangażowane w życie parafii.

 

Z okazji jubileuszu 29 XII 2018r. odbyło się uroczyste spotkanie w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce. Miłą niespodziankę sprawił nam Dyrektor Caritas Diecezji Drohiczyńskiej Ks. dr Łukasz Gołębiewski, który wygłosił piękną homilię i skierował serdeczne podziękowania do obecnych na Eucharystii wolontariuszek, wspominając także tych, którzy odeszli do Pana.

 

Jubileuszowe spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas zakończyło się przy wspólnym stole z udziałem księży, zaproszonych gości i wolontariuszek. Był to czas i okazja do refleksji, podsumowań działalności oraz życzeń na zbliżający się Nowy 2019 Rok.

 

PZC w Hajnówce