Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Ferie w świetlicy socjoterapeutycznej w Sokołowie Podlaskim

Ty jesteś kumplem moim, ja jestem kumplem Twoim… piosenka, która towarzyszy nam podczas tegorocznych Ferii zimowych –  2019 w Świetlicy socjoterapeutycznej w Sokołowie Podlaskim prowadzonej przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej – pozostanie hitem i  niezapomnianym bestsellerem  w naszej pamięci.

 

Aby dzieci mogły skorzystać z ciekawej oferty spędzenia czasu wolnego w mieście, świetlicę otworzyliśmy dla nich w godzinach przedpołudniowych. Dziecięce muzykowanie rozbrzmiewa w budynku Caritas. Nasi podopieczni uczą się nowej piosenki. Chcą pozytywnie zaskoczyć księdza dyrektora oraz swoich rodziców. Utwór oraz przygotowywany do niego układ choreograficzny nie jest przypadkowy, bo oddaje charakter świetlicy i jej uczestników. Tu zawiązują się prawdziwe przyjaźnie, a co najważniejsze, mimo że czasem dzieci się na siebie denerwują, to i tak darzą się szczerą sympatią oraz przyjaźnią.

 

Dodatkowo w pierwszym tygodniu ferii podopieczni Caritas skorzystali z oferty "Zimy w mieście", której pomysłodawcą i organizatorem jest Sokołowski Ośrodek Kultury. Dzieci w wieku od 6 do 14 lat znalazły tam coś ciekawego dla siebie. W małych, tematycznie podzielonych grupkach bawiły się i uczyły pod czujnym okiem trenerów. Największe wrażenie zrobiły na nich zajęcia taneczne, konstruktorskie, interaktywne i plastyczne. Zarówno tematyka warsztatów, jak i życzliwość animatorów, zaskarbiły sobie u dzieci uznanie.

 

Ferie to także możliwość bliższego poznania swojej małej Ojczyzny. Archiwalne fotografie Sokołowa Podlaskiego, na których uwiecznione zostały budynki miejskie sprzed stu laty, dzieci miały możliwość obejrzeć na prezentacji multimedialnej w pobliskiej bibliotece.

 

Odsłoniliśmy rąbka tajemnicy, tego co działo się podczas tych radosnych chwil, spędzonych w wspólnym gronie. Ale, to nie koniec atrakcji tej zimy! Następna relacja już niebawem.