Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Dar Juniora dla Seniora

Jałmużna Wielkopostna to kampania społeczna, której celem jest zwrócenie uwagi na problemy ludzi chorych i cierpiących z różnych względów, związanych ze starością, niepełnosprawnością, odrzuceniem. W tym roku akcja prowadzona jest pod nazwą „Dar Juniora dla Seniora".

 

Chcemy nieść pomoc tej grupie potrzebujących. Osoby starsze, niepełnosprawne i chore mają takie samo prawo do szczęścia jak osoby zdrowe. Zachęcamy do rozejrzenia się wokół, by zobaczyć czy w naszym sąsiedztwie i środowisku znajduje się ktoś potrzebujący pomocy – naszej obecności i uśmiechu, wsparcia materialnego czy pomocy na przykład w dostępie do dóbr kultury.

 

Okres Wielkiego Postu stanowi doskonałą okazję do wyrzeczeń i zmiany własnej postawy. Pomaganie innym wzmacnia nasze poczucie sensu życia, daje radość i satysfakcję, pomaga docenić talenty otrzymane od Boga.

 

Każdego roku Caritas Diecezji Drohiczyńskiej rozprowadza w ramach Jałmużny Wielkopostnej blisko 5200 sztuk skarbonek, zachęcając do rezygnacji z wybranych rozrywek i zbędnych wydatków. Proponujemy, by w tym czasie wyrzec się z konkretnych przyjemności, a równowartość np. słodyczy czy innej przyjemności umieścić w wielkopostnej skarbonce. Skarbonki dostępne będą w parafiach naszej Diecezji, tak by trafiły do domów i tam inspirowały wszystkich członków rodziny do wielkopostnego wyrzeczenia. Skarbonki mogą zostać złożone w Kościele w Niedzielę Miłosierdzia.

 

Caritas zachęca do włączenia się w powyższą kampanię wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas oraz Parafialnych Zespołów Caritas.