Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Rowerem w świat – w Bielsku Podlaskim sezon rowerowy oficjalnie rozpoczęty

5 maja 2019 r., już po raz drugi odbyło się rozpoczęcie sezonu rowerowego. Po mszy św. sprawowanej w bielskiej bazylice, o godz. 12.00, nastąpiła modlitwa za kierowców i poświęcenie rowerów. Uczestnicy wyruszyli na przejażdżkę do Lasu Pilickiego. Nad bezpiecznym przejazdem czuwała Policja.
 
 
Bezpośrednio po przybyciu rowerzyści mogli usłyszeć o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Można było skorzystać z oznakowania roweru, który łatwiej jest zidentyfikować w przypadku ewentualnej kradzieży. Na polanie Lasu Pilickiego zostało przygotowane ognisko, przy którym można było upiec pyszne kiełbaski. Mimo niesprzyjającej pogody dzieci zaangażowały się w gry, zabawy i konkursy.
 
 
Dziękujemy organizatorom, Policjantom z KPP w Bielsku Podlaskim, Nadleśnictwu Bielsk Podlaski, wolontariuszom, harcerzom, radnej Iwonie Kołos za ufundowane słodycze i przekazane gadżety na nagrody, firmie Abba Plus za przekazanie firmowych gadżetów.
 
 
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Panią Katarzynę Trzynę ze Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas i ks. Tomasza Łapińskiego z bielskiej Bazyliki, przy wsparciu Szkolnego Koła Caritas oraz 100 Harcerskiej Drużyny Ratowniczej działające w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

 

ks. Tomasz Łapiński