Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

W rodzinie siła – Piknik w Bielsku Podlaskim

Już po raz drugi, pod hasłem „W rodzinie siła”, w ogrodach bielskiej bazyliki, odbył się piknik rodzinny. Niedzielne popołudnie, przy słonecznej pogodzie, było doskonałą okazją, by rodziny mogły wspólnie spędzić czas. Piknik ten stał się także okazją do parafialnego dziękczynienia w 20 rocznicę pobytu ojca św. Jana Pawła II w Drohiczynie. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Można było skorzystać z loterii fantowej przygotowanej przez młodzież ze Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas. Każdy los wygrywał, a zachętą była główna nagroda – rower.
 
 
Dużą atrakcją okazały się dmuchane zjeżdżalnie, oraz atrakcje przygotowane przez „Tęczową Krainę” przy której ciągle ustawiała się kolejka dzieci. Najmłodsi mogli pomalować swoją twarz, wziąć udział w konkursie papieskim, konkursach plastycznych, w których czekały cenne nagrody. Małżeństwa należące do wspólnoty Domowego Kościoła zorganizowały konkursy dla dzieci i rodzin. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 3 i nr 5 zapraszali dzieci oraz rodziny do konkurencji sportowych.
 
 
Policjanci z bielskiej Komendy przygotowali stanowisko z prowadzoną akcją profilaktyczną i licznymi konkursami. Straż Pożarna zaprezentowała swój gaśniczy sprzęt bojowy. Swoje umiejętności i wiedzę ratowniczą prezentowali harcerze z 100 Drużyny Ratowniczej działającej przy I LO. Na wszystkich czekał poczęstunek: kiełbaski z grilla, bigos, popcorn, wata cukrowa, ciasto, słodycze, lody i napoje. Piknik był okazją do złożenia życzeń ks. Dziekanowi, który w tych dniach obchodzi złoty jubileusz (50 lat) święceń kapłańskich. Całość spotkania swoim śpiewem i muzyką uświetniał Piotr Lewczuk Yankiel. Nad organizacją i przebiegiem pikniku czuwali Pani Katarzyna Trzyna (Świetlica Socjoterapeutyczna Caritas) oraz ks. Tomek Łapiński.

 

Jedną z wielu "cegiełek" w realizację tego przedsięwzięcia dołożył Dyrektor Caritas Diecezji Drohiczyńskiej – ks. Łukasz Gołębiewski.