Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Kolonie Caritas w Białym Dunajcu

Już od samego początku wakacji, dzieci z naszej diecezji ruszyły w drogę pełną przygód szukając odpoczynku po wyczerpującym roku szkolnym. Jedna z pierwszych grup udała się w góry – do miejscowości Biały Dunajec. 

 

W trakcie kolonii dzieci brały czynny udział w zabawach i grach (tj. Mam talent, olimpiada sportowa, wybory Miss i Mistera kolonii, czy konkurs wiedzy o regionie). Nie obyło się bez zabaw na świeżym powietrzu oraz udziału w programie profilaktycznym dot. zdrowia. W ramach programu kolonii uczestnicy mieli możliwość skorzystania z wielu wycieczek rekreacyjno-turystycznych, tak autokarowych jak i pieszych, aby móc w pełni podziwiać piękne krajobrazy Podhala. Wyruszyli między innymi na Gubałówkę, Rusinową Polanę oraz nad Morskie Oko. Nie zabrakło zwiedzania samego Zakopanego – potocznie nazywanego zimową stolicą Polski, jednak nasi dzielni koloniści przekonali się, że również latem jest to cudowne miasto z wieloma atrakcjami. W nim zwiedzili choćby Krupówki oraz Krzeptówki – jedną z głównych ulic Zakopanego, przy której znajduje się piękne Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

 

Podczas kolonii dzieci miały zapewnione wyżywienie – 5 bardzo smacznych posiłków, które przy tylu atrakcjach i rozrywkach były zjadane z wielkim apetytem.

 

Kolonie w Białym Dunajcu w dniach 22 czerwca – 2 lipca zorganizowane były dla dzieci, których przynajmniej jeden rodzic jest ubezpieczony w KRUS i odbyły się dzięki dofinansowaniu z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom za uczestnictwo i świetną zabawę, a całej kadrze kolonijnej za zaangażowanie oraz bezpieczne i interesujące zrealizowanie programu kolonijnego.