Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Seniorze nie siedź w domu!

31 lipca br. w Bielsku Podlaskim odbyło się już kolejne spotkanie seniorów w tutejszych WTZ-ach. Całemu przedsięwzięciu przyświecał jeden cel – by osoby starsze wyszły ze swoich domów i integrowały się w radosnej i życzliwej atmosferze.

 

Ten dzień zaowocował wieloma niespodziankami dla osób starszych, które miały możliwość dowiedzieć się na spotkaniu z psychologiem, jak pracować i rozwijać odpowiednie techniki, by wzmocnić swoją motywację, rozwinąć kompetencje społeczne oraz przede wszystkim pogłębić swoje pasje i zainteresowania. Każdy otrzymał drewnianą szkatułkę, by móc ozdobić ją własnoręcznie metodą dequpage i podarować w prezencie najbliższej osobie. A dla zainteresowanych kiermaszem odzieży była możliwość zaopatrzenia się bezpłatnie w ubrania przekazane dla nich przez Caritas Polska.

 

Takie spotkania cyklicznie odbywają się nie tylko w Bielsku Podlaskim, ale także w Sokołowie Podlaskim. Dzięki realizacji projektów pt. „Starsi młodszym – młodsi starszym” w partnerstwie z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach zadania ASOS 2014-2020 oraz „Kawiarenki dialogu dla seniora” z Caritas Polska odbędą się również ciekawe cykle spotkań z dietetykiem, fizjoterapeutą, trenerem osobistym. Każdy senior znajdzie na tych plenum cos ciekawego dla siebie, co zainteresuje tylko jego. Caritas Diecezji Drohiczyńskiej dołoży wszelkich starań by na spotkaniach nie zabrakło atrakcji, dobrego humoru, smacznego jedzenia, a także niespodzianek i wyśmienitej zabawy.

 

zdjęcia: Iga Kamińska

tekst: Monika Szczepańczyk