Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Tornister na Wschód

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję i pomoc polskim dzieciom z Białorusi! Przynieś materiały szkolne 8 września do swojej parafii, a Caritas przygotuje z nich wyprawki szkolne.

 

Caritas Diecezji Drohiczyńskiej do dnia 8 września 2019 roku organizuje zbiórkę materiałów szkolnych, z których przygotowane zostaną wyprawki dla polskich dzieci mieszkających na Białorusi. Sytuacja materialna polonijnych rodzin jest tam bardzo trudna, dlatego Caritas naszej Diecezji co roku zaprasza dzieci i młodzież na kolonie do Domu Miłosierdzia, aby miały szanse odpocząć, zregenerować siły i zwiedzić Polskę – ojczyznę swoich dziadków.

 

12 września br. podczas Diecezjalnych Dni Młodzieży w Serpelicach przy współpracy z Caritas z Białorusi zostaną przekazanie zebrane artykuły szkolne.

 

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę akcję, do zwiększenia szans edukacyjnych polskich dzieci i młodzieży znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i mieszkających poza granicami naszego kraju, do podarowania im odrobiny radości i nadziei na nowy rok szkolny.

Dziękujemy !

 

 

Caritas Diecezji Drohiczyńskiej