Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Zespół Teatralno-Wokalny Fantazja w Domu Miłosierdzia w Sokołowie Podlaskim

Ach co to była za zabawa…. Moc i Ogień na koncercie w Domu Miłosierdzia. W dniu 29 sierpnia w czwartek Caritas gościła: Zespół Teatralno–Wokalny FANTAZJA z Szydłowca oraz Zespół Zielona Roma z Zielonki. Nie zabrakło radosnych szlagierów polskiej muzyki biesiadnej i folklorystycznej. Spotkanie integracyjne odbyło się w ramach „Kawiarenki dla Seniora” – działającej przy Caritas, które miało na celu pokazanie, iż jesień życia nie mysi być samotna i smutna, wręcz przeciwnie to czas na radość i zabawę, a przede wszystkim zdobywanie nowych doświadczeń i poznawanie nowych ludzi.

 

Uatrakcyjnieniem spotkania był wykład Pani Dietetyk Pauliny Wałachowskiej-Steć na temat zdrowego odżywiania w wieku senioralnym.
Pięknie dziękujemy za pomoc przy organizacji tego przedsięwzięcia Panu Kazimierzowi Zawadzkiemu – Prezesowi Stowarzyszenia Emerytów „Spokojna Jesień Życia” z Szydłowca. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.

 

Wykład Pani dietetyk odbył się dzięki realizacji projektu pt. „Starsi młodszym – młodsi starszym” realizowanym w partnerstwie z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ASOS 2014-2020 Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.