Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Wrześniowe Akcje Caritas w Diecezji Drohiczyńskiej

Caritas Diecezji Drohiczyńskiej wspólnie z diecezjanami zorganizowała dwie wielkie akcje charytatywne: „Tornister na Wschód” oraz „Kromka Chleba dla Sąsiada”, które odbyły się w wrześniu br. Dzięki pomocy i zaangażowaniu ludzi dobrej woli udało się pomoc poprzez zebranie artykułów szkolnych, plecaków, które następnie trafiły do potrzebujących dzieci i młodzieży na terenie Caritas Archidiecezji Mińsko-Mohylewskiej na Białorusi.

 

Wrzesień to także obchody „Dni Kromki Chleba”. To czas dzielenia się chlebem, ale także wspólnego pieczenia chleba, który wypiekany był między innymi w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Sokołowie Podlaskim oraz wśród wolontariuszy należących do Parafialnych Zespołów Caritas. To doskonały moment na refleksję dotyczącą losu ludzi samotnych, starszych. Dzięki wspólnej akcji – zbiórce żywności w sieci sklepów Biedronka na terenie diecezji, nasi wolontariusze zebrali około 1275,5 kg artykułów spożywczych, z których zostały przygotowane paczki żywnościowe dla niezamożnych seniorów.

 

W tym roku w akcję „Kromka chleba” zaangażowali się wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas z: Szkoły Podstawowej nr 6 z Sokołowa Podlaskiego, Szkoły Podstawowej nr 4 z Sokołowa Podlaskiego, Państwowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokołowie, Zespołu Szkół w Drohiczynie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Siemiatyczach, Szkoły Podstawowej nr 3 w Siemiatyczach, Szkoły Podstawowej w Łubinie Kościelnym, Zespołu Szkół w Brańsku, Zespołu Szkół Nr 1 w Bielsku Podlaskim oraz z I Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku Podlaskim.

 

Dziękujemy serdecznie Wolontariuszom za pomoc przy realizacji akcji wrześniowych oraz składamy wyrazy uznania dla diecezjan za udział i zaangażowanie się w nasze przedsięwzięcia charytatywne. Bóg zapłać!