Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Zajęcia sportowe w Świetlicy Socjoterapeutycznej w Węgrowie

Dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w pełni korzystają z ciepłych jesiennych dni. Dzięki temu zajęcia sportowe odbyły się na świeżym powietrzu. Zajęcia rozpoczęły się grą w Twistera, którą dzieci uwielbiają, po zaciętej rundzie następna część zajęć odbyła się na świeżym powietrzu.

 

Po podzieleniu uczestników na dwie drużyny rozpoczęła się gra w kółko i krzyżyk- planszą były Hula-Hopy a za „kółko” i „krzyżyk” użyto woreczków, niebieskiego i czerwonego. Zadaniem dzieci było ułożenie woreczków w jednej linii oraz uniemożliwienie drugiej drużynie ułożenie woreczków. Następną zabawa również odbyła się z użyciem Hula-Hopów, które były ułożone w ścieżkę, drużyny stały na po przeciwnych stronach. Zadaniem ich było przemieszczanie się po ścieżce skokiem obunóż, gdy uczestnicy stanęli naprzeciwko siebie zagrali w „Papier, Kamień, Nożyce” ten kto przegrał wraca na koniec swojej kolejki i rusza następny zawodnik a wygrany przeskakuje dalej. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza pokona ścieżkę. Na sam koniec odbyła się zabawa w berka w kilku odmianach.

 


Po zajęciach sportowych przyszedł czas na odpoczynek oraz zajęcia plastyczno- manualne. Dzieci wykonały pracę plastyczną pt:,, Jesienny bukiet''. Praca powstała techniką tradycyjną, z wykorzystaniem flamastrów, farb, kredek, pasteli, brokatów, bloku technicznego. Celem zajęć było usprawnianie zdolności manualnych i kreatywności dzieci.


Wszystkie przybory i artykuły zostały zakupione w ramach realizacji projektu pn. „Zaufaj. Zrozum. Zapobiegaj”, który dofinansowany jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.