Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Moje drzewo rodzinne

„Moje drzewo rodzinne” – pod takim hasłem w październiku odbyło się w Domu Miłosierdzia nostalgiczne spotkanie dla seniorów, które sentymentalnie nastroiło nas na refleksję dotyczącą lat zeszłych oraz historii rodzinnych.

 

Praca przy drzewie genealogicznym okazała się świetnym momentem, na uporządkowanie tego, co wiemy o najbliższych, a także niebywałą szansą, by odkryć rodzinne korzenie. To czas na refleksję, oraz sposobność by zadzwonić do cioci, wujka czy dalszej rodziny i odnowić lub nawiązać kontakt.
 
 
Jak okazało się nasze spotkanie i tworzenie drzewa genologicznego przez naszych seniorów było świetną zabawą. Przygotowane drzewa mogą stać się niezwykłą pamiątką przekazywaną następnym pokoleniom lub pomysłem na prezent dla bliskiej osoby.
 

Spotkanie odbyło się w ramach działań Kawiarenki dla Seniora współorganizowanej w partnerstwie z Caritas Polska oraz z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ASOS – Rządowego Programu na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014-2020.