Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Seniorzy z dietetykiem

Prawidłowa dieta przekłada się na nasze zdrowie i samopoczucie. Niestety według badań, świadomość żywieniowa nadal jest niska w naszym społeczeństwie, do tego u seniorów dochodzą złe nawyki z wcześniejszych okresów życia. Te elementy wpływają bardzo mocno na kwestię żywienia osób starszych. Również drastyczne zmiany życiowe (wdowieństwo, gorsze samopoczucie psychofizyczne itp.) potrafią zubożyć dietę osoby starszej.
 
 
Obecnie dietetyka osób starszych rozwija się i powinniśmy poszukać pomocy w żywieniu osób starszych u specjalistów. Dlatego Caritas Diecezji Drohiczyńskiej wychodzi z pomocą i poprzez warsztaty dietetyczne chce służyć poradą w doborze odpowiedniej diety, nauce przyrządzania posiłków odpowiednich do stanu seniora, a także wesprzeć w psychologicznych aspektach żywienia. Warsztaty żywieniowe odbyły się 4 listopada, a na kolejne zapraszamy w dniu 2 grudnia br.
 

Warsztaty organizowane są w ramach współpracy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ASOS – Rządowego Programu na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014-2020.