Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Wycieczka do Nałęczowa i Kazimierza Dolnego dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych

W dniu 16 listopada 2019r. dzieci i młodzież ze Świetlicy Socjoterapeutycznej z Węgrowa prowadzonej przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, pojechały na wycieczkę do Nałęczowa i Kazimierza Dolnego. Dla podopiecznych Caritas był to czas odpoczynku od kłopotów dnia codziennego oraz od obowiązków szkolnych. To moment na wspólną radość w towarzystwie przyjaciół uczęszczających na świetlicę.
 
 
We wspólnym gronie podopieczni Caritas w piękną słoneczną sobotę spacerowali po parku zdrojowym oraz zwiedzili pijalnię wód w Nałęczowie. Następnie udali się do Kazimierza Dolnego, w którym to podróżowali po Górze Trzech Krzyży, zwiedzając Zamek i Basztę, a także oglądali zabytkową biżuterię w Muzeum Sztuki Złotniczej, spacerowali też uliczkami zabytkowego miasta. Dzieci i młodzież wrócili zadowoleni i szczęśliwi, że mogli ten dzień spędzić w sposób bezpieczny i kreatywny.
 
 
 Wycieczka mogła się odbyć dzięki realizacji zadania, jakim jest funkcjonowanie świetlicy socjoterapeutycznej w Węgrowie, dofinansowanego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.