Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Jubileusz 15-lecia Szkolnego Koła Caritas w Szkole Podstawowej nr 3 im. św. Jana Pawła II w Siemiatyczach

W dniu 22.11.2019 r. miała miejsce uroczystość jubileuszu 15-lecia Szkolnego Koła Caritas w Szkole Podstawowej nr 3 im. św. Jana Pawła II w Siemiatyczach.
 
 
Wolontariusze ze Szkolnego koła Caritas już od 15 lat, pod opieką Pani Agnieszki Olendzkiej kierują swoją pomocą, niosąc ją do podopiecznych: Szkoły Specjalnej, Ośrodka w Bacikach, Domu Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej. Swoją działalność wolontarystyczną kierują także do osób chorych, starszych i samotnych. Uczestniczyli w wielu akcjach diecezjalnych i ogólnopolskich.
 
 
Caritas Diecezji Drohiczyńskiej z okazji jubileuszu pragnie złożyć wyrazy uznania wszystkim wolontariuszom, osobom o niezwykłej szlachetności i pełnym miłosierdzia – dziękujemy. To słowo nie wyraża wszystkiego, lecz to ważne, by dziękować. Za pracę, za zaangażowanie, za wysiłek włożony w pomoc potrzebującemu człowiekowi, za dar składany z siebie, za poświęcenie.
 
 

Życzymy obfitych łask i dotknięcia Bożego Miłosierdzia, pamiętając o słowach Jezusa: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40).