Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2019

Już po raz 26 w pierwszą niedzielę Adwentu rusza akcja Caritas pt. "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Serdecznie zachęcamy do nabycia świec wigilijnych w kościołach na terenie Diecezji Drohiczyńskiej. Mamy w tym roku do zaproponowania Państwu 3 rodzaje świec (małą, średnią i stożkową).

 

Wigilijna Świeca Caritas stawiana na stole, podczas Wigilii Bożego Narodzenia jest symbolem pamięci o naszych bliźnich. Przypomina o tych, którzy potrzebują wsparcia i uwagi. Każda osoba, która ją kupuje, może mieć pewność, że przeznaczona na ten cel ofiara trafi do najbardziej potrzebujących.
 
 
Nasi Wolontariusze chętnie też pomogą i przekażą Państwu to szczególne ciepło i dar miłosierdzia, który ukryty jest pod symbolem Świecy. Niech każdy Płomień wigilijnej świecy da szansę na lepszą przyszłość dzieciom z ubogich rodzin, którymi opiekuje się Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.
 
 
Pozyskane środki przeznaczone zostaną na letni wypoczynek, całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, wparcie medyczne oraz pomoc edukacyjną.
 
 
Niech zbliżający się Adwent będzie dla nas czasem szczególnej refleksji nad potrzebami materialnymi, moralnymi i duchowymi drugiego człowieka oraz skłania nas do czynienia dobra.