Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Spotkanie z seniorami w Jabłonnie Lackiej

9 grudnia odbyły się spotkania dedykowane seniorom w Jabłonnie Lackiej oraz w Sokołowie Podlaskim. Warsztaty pt. „Zdrowy senior- to szczęśliwy senior” w Gminnym Ośrodku Kultury w Jabłonnie Lackiej przeprowadziła Pani Monika Kobus – fizjoterapeutka. Spotkaniu przyświecał nadrzędny cel, by krzepić idee, iż w zdrowym ciele, każdy poczuje się dobrze i będzie szczęśliwszym człowiekiem. Seniorzy zapoznali się z argumentami pani fizjoterapeutki, ćwiczeniami poprawiającymi ich kondycję, technikami relaksacyjnymi oraz zasadami prawidłowego oddychania. Każdy uczestnik miał także okazje do wykonania własnoręcznej bombki świątecznej, którą może przeznaczyć na prezent.
 
 
Natomiast w Sokołowie Podlaskim seniorzy spotkali się w Domu Miłosierdzia na wykładzie poprowadzonym przez Panią dietetyk Paulinę Wałachowską – Steć. Było to spotkanie, które miało na celu wprowadzić seniorów zdrowo i dietetycznie w okres świąteczny. Były przedstawione przepisy kulinarne oraz porady, wskazówki i rady jak odżywiać się w nadchodzące święta i czuć się potem dobrze. Po spotkaniu był także czas na dokończenie aniołów wykonanych z masy solnej.
 
 
Ten dzień był bardzo twórczy i kreatywny dla seniorów, którzy skorzystali z zaproszenia Caritas, a przy okazji był to czas spędzony radośnie i w miłym towarzystwie.
 
 
Spotkania odbyły się w ramach dofinansowania ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ASOS – Rządowego Programu na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014-2020.