Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Świąteczny dar serca

5 grudnia 2019 r. odbyło się międzypokoleniowe spotkanie integracyjne „Świąteczny Dar Serca” w Drohiczynie. Spotkanie zainicjowała s. Anna Roguska ze swoimi podopiecznymi wolontariuszami ze Szkolnego Koła Caritas, którzy zaprosili rodziców, babcie i dziadków oraz Parafialny Zespół Caritas . Dzieci i młodzież z SKC przygotowała na ten wieczór jasełka, wprowadzając tym samym klimat świąteczny, pełen ciepła i miłości. Później wszyscy wspólnie pracowali przy ozdabianiu bombek świątecznych, dekorując je cekinami, koralikami oraz wstążeczkami. Tego wieczoru Pani psycholog Anna Kot przeprowadziła też warsztaty międzypokoleniowe dla seniorów, ich dzieci i wnuków pt. „Mosty pokoleń – osoby starsze w oczach dzieci, dzieci w oczach osób starszych”.
 
 
Było dużo zabawy i radości przy wspólnej pracy, kiedy to sporządzali wszyscy razem odpowiedzi, miedzy innymi na pytania takie jak: co najbardziej cenisz w przyjaźni i miłości? Z kim najchętniej spędziłbyś jeden dzień swojego życia? Jakie nagrody i kary były stosowane w Twoich czasach? Po wspólnej zabawie wszyscy podzielili się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia. Proboszcz tutejszej parafii Ksiądz kanonik mgr Wiesław Niemyjski pomodlił się wspólnie ze zgromadzonymi po czym wszyscy zasiedli do wspólnej wieczerzy.
 

Spotkanie międzypokoleniowe odbyło się w ramach dofinansowania ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ASOS – Rządowego Programu na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014-2020 oraz realizacji projektu „Miej Serce – edycja 2”, który realizowany jest ze środków Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.