Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Mikołajki na oddziale dziecięcym

Mikołaj, jak co roku, trafił do szpitala na oddział dziecięcy, aby ucieszyć małych pacjentów. 6 grudnia wolontariusze Szkolnego Koła Caritas im. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus przy Szkole Podstawowej 6 w Sokołowie Podlaskim towarzyszyli Św. Mikołajowi w rozdawaniu prezentów.   

 

Wolontariusze wraz z opiekunami (Paniami: Jolantą Celińską, Olga Rusinek, Marią Skorupka) przygotowali świąteczne paczki poprzez sprzedaż ciast w trakcie Balu Wszystkich Świętych. Za zarobione pieniądze kupione zostały słodycze, kolorowanki, kredki.

 

Okres Adwentu to czas wzmożonej aktywności wolontariuszy, a jest ich w SKC przy SP 6 około 60 osób (uczniów i nauczycieli). Zbiórka żywności „Tak, pomagam” i ponad 600 kg żywności, akcja „Rodzina dla Rodziny”, „Szlachetna paczka” itp.

 

Młodzi od wielu lat wiedzą, że są ludzie, którzy potrzebują  pomocy i otwartości. Za wszelkie okazane dobro oraz życzliwy uśmiech wobec wolontariuszy DZIĘKUJEMY i życzymy Bożego błogosławieństwa z okazji nadchodzących Świąt Narodzenia Pańskiego.

 

Tekst i fot. Jolanta Celińska