Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

#dzielnybodobry

Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w tej trudnej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego, zachęca do objęcia pomocą osoby starsze, chore, niepełnosprawne, nieporadne, samotnie wychowujące dzieci, mieszkające na terenie Diecezji Drohiczyńskiej, którzy narażeni są na zarażenie wirusem oraz jego skutkami. Dlatego prosimy o wspólną solidarność w tych trudnych czasach i włączenie się w akcję  #dzielnybodobry.
Celem projektu jest pomoc osobom potrzebującym poprzez zapewnienie im żywności, środków higienicznych i ochronnych (np. maseczek), niezbędnych leków, a także – w miarę możliwości – dostarczenie tych środków pod drzwi w warunkach wymuszonej izolacji.
W tym celu gorąco zachęcamy Państwa do włączenia się w lokalny wolontariat i poprzez Caritas Diecezjalną niesienie pomocy potrzebującym. Prosimy także o bezpośrednie zgłaszanie informacji o osobach, którym potrzebna jest pomoc.Uprzejmie prosimy o zamieszczenie informacji na Państwa stronach społecznościowych, by jak najwięcej osób mogło dowiedzieć się o akcji #dzielnybodobry i nasza pomoc mogła dotrzeć jak najszybciej do wszystkich osób potrzebujących!

Serdecznie zachęcamy już dziś Państwa do włączenia się w naszą akcję i zaangażowanie w wolontariat.

 
Do pobrania:

 

 

Z Wyrazami Szacunku
Koordynator Caritas Diecezji Drohiczyńskiej
Monika Szczepańczyk