Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

„Czerwony Kapturek” w wersji dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej Caritas w Rudce

20 lutego w świetlicy w Rudce obyło się podsumowanie zajęć tanecznych, które mogły być realizowane dzięki dotacji Fundacji PZU w ramach projektu "Świetlice socjoterpaeutyczne Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Sokołowie Podlaskim i w Rudce".

 

Na zakończenie zajęć, dzieci pod opieką instruktora- pani Karoliny Faszczewskiej, postanowiły przedstawić efekty swojej dziesięciomiesięcznej pracy i w świetlicy wystawiły swoją wersję „Czerwonego Kapturka”.  Z tej okazji  została przygotowana specjalna scenografia, teatralne przebrania i rekwizyty, a zaproszeni goście mogli przy kawie i słodkim poczęstunku z racji „Tłustego Czwartku”, obejrzeć młodych artystów wcielających się w bajkowe postacie. W gronie widzów zaproszonych na spektakl znaleźli się dziadkowie i rodzice podopiecznych świetlicy, funkcjonariusze policji z komendy powiatowej w Bielsku Podlaskim oraz pracownicy urzędu gminy w Rudce na czele z panem wójtem Marcinem Gawrysiakiem.

 

Autorem scenariusza, który został napisany w całości wierszem była pani Karolina Faszczewska, natomiast pomysłodawcami treści w nim zawartych były same dzieci, które zwróciły uwagę dorosłych na uzależnienia młodych ludzi od telefonów komórkowych i Internetu, zagrożenia czyhające w sieci takie jak: pedofilia, handel dopalaczami i hejt oraz niebezpieczeństwa, z którymi spotykają się osoby starsze np. oszustwa metodą „na wnuczka”. Dzieci zwróciły uwagę również na to, jak ważne są relacje rodzinne, szczera rozmowa i wzajemne zaufanie, które mogą je ochronić  przed takimi zagrożeniami. Przedstawienie teatralne przeplatane było układami tanecznymi, przygotowanymi w trakcie realizacji zajęć tanecznych.

 

Po zakończeniu spektaklu, młodzi artyści otrzymali gromkie brawa oraz słodki prezent od pana wójta Marcina Gawrysiaka, który skierował pod ich adresem wiele ciepłych słów.

 

Następnie głos zabrali funkcjonariusze wydziału prewencji z komendy powiatowej policji w Bielsku Podlaskim, którzy uzupełnili treści zawarte w przedstawieniu i przestrzegli seniorów przed metodami oszustów wykorzystujących dobre serce i naiwność ludzi starszych.

 

Wszystkim zebranym dziękujemy za przybycie, a Pani Karolinie Faszczewskiej oraz naszym podopiecznym za przygotowanie i zaprezentowanie pięknego i pouczającego przedstawienia.