Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Radość i poczucie wspólnoty – lato z Caritas 2019

W tym roku dzieci i młodzież ze Świetlic Socjoterapeutycznych Caritas z diecezji drohiczyńskiej na wypoczynek wakacyjny pojechały do Rogowa k. Mrzeżyna nad morzem. To niepowtarzalna okazja by wypocząć od nauki szkolnej i aktywnie spędzić czas ze swoimi rówieśnikami, zawierając nowe przyjaźnie. Uczestnicy kolonii dzięki tygodniowemu wypoczynkowi mogli nauczyć się aktywnego i zdrowego stylu życia, podnieś poczucie własnej wartości, rozwinąć ukryte talenty oraz swój kreatywny styl myślenia.

 

Caritas Diecezji Drohiczyńskiej dołożyła wszelkich starań by zadbać o wszechstronny rozwój talentów swoich podopiecznych. Dzieci i młodzież uczestniczyła między innymi w takich konkursach jak: Top Model, Mam Talent, budowa zamku z piasku, konkurs na najczystszy pokój oraz konkursie schludnego stołu po zakończonym posiłku, itp. Caritas jak zawsze i tym razem zachęcała uczestników wypoczynku do udziału w przeróżnych zabawach i grach, które umocniły wspólnotę i integrację między dziećmi ze Świetlic Socjoterapeutycznych Caritas z Sokołowa Podlaskiego, Węgrowa oraz Bielska Podlaskiego.

 

Każdy dzień spędzony w Ośrodku AMW Rewita rozpoczął się od pobudki utworem „Hej miśki… czas wstać”, toaletą, gimnastyką oraz modlitwą poranną. Po czym stałym punktem były wyjścia do stołówki w której czekało na nas zawsze pyszne śniadanie, obiad i kolacja. Wspólne chwile spędzaliśmy tak, by wszyscy uczestnicy mogli nawiązać ze sobą kontakt, pomogły nam w tym spacery po okolicy Rogowa i Mrzeżyna oraz nad morze, razem przechadzaliśmy się po uliczkach w Kołobrzegu, Deptaku Rodziewiczówny, a także po Molo oraz zwiedziliśmy Muzeum 6D i Muzeum Figur Woskowych. Dzieci jeździły ciuchcią po okolicy Rogowa i Mrzeżyna, zapoznając się z historią i kulturą tych miast, które cechuje turystyka i rybołówstwo. Uczestniczyliśmy w zajęciach z zumby, w wieczorach filmowych oraz dyskotece kolonijnej.

 

Codziennie koncertowaliśmy się także na rozwoju duchowym, poprzez wspólną modlitwę, odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego i Różańca. Co wieczór spotykaliśmy się na „Wieczorze Świętych”, na którym zapoznawaliśmy się z sylwetkami świętych: Samsonem, św. Janem Chrzcicielem, św. Onufrym Wielkim, św. Małgorzatą z Antiochii, św. Judytą. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w pierwszy piątek miesiąca, a także w Niedzielę.

 

Ten wyjazd nie mógłby się odbyć, gdyby nie zaangażowanie i wspólne działanie naszych wolontariuszy, którzy bezinteresownie zadbali o dzieci i czuwali nad ich bezpieczeństwem, dziękujemy serdecznie opiekunom – Pani Katarzynie Trzynie, Agnieszce Rejowskiej, klerykowi Danielowi Konikowi oraz Monice Szczepańczyk.

 

Wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży ze Świetlic Socjoterapeutycznych Caritas mógł się odbyć dzięki darczyńcom, współpracującymi z nami od wielu lat, należą do Nich: AMW Rewita, Caritas Polska, Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim, StalFie, Efekt Studio oraz Bajt. Dziękujemy pięknie.

 

Bogu niech będą dzięki, za ten wspólnie spędzony czas nad Morzem Bałtyckim.

Rogowo, 1-7 lipiec 2019 r.

 

« 2 z 2 »