Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Wigilia Narodzenia Pańskiego w Caritas

„Przyszedł na świat jako zwyczajne dziecko, normalny człowiek, co prawda umiał rozmawiać z uczonymi jako 12latek, ale tak ogólnie niczym się nie wyróżniał od innych dzieci. Tym dzieckiem był Jezus. My co roku wspominamy owe narodziny Syna Bożego sprzed tysięcy lat, który tak wiele dobrego dla nas uczynił” – wspomniał Jego Ekscelencja Ks. Bp Antonii Pacyfik Dydycz podczas uroczystości Wigilijnej w Domu Miłosierdzia w dniu 23 grudnia 2019 roku. Jego Ekscelencja poruszył także istotny temat dotyczący każdego z nas, jakim jest zachowanie człowieczeństwa w dzisiejszych czasach – to ważne by pielęgnować w sobie szlachetność, dobroć i miłosierdzie, a czas świąteczny doskonale służy takim rozważaniom.

 


Dyrektor Caritas Diecezji Drohiczyńskiej – Ks. Łukasz Gołębiewski podziękował wszystkim podopiecznym i pracownikom WTZ, Caritas, Domu Miłosierdzia, a także przybyłym gościom za dotychczasową współpracę, składając ciepłe życzenia świąteczne, łamiąc się opłatkiem, symbolem chleba, tym co nas łączy ze wszystkimi zgromadzonymi.

 


Na uroczystości wręczono odznaczenie „Benemerenti” Diecezji Drohiczyńskiej – brązowy medal Pani Teresie Geotzen za wieloletnią działalność dobroczynną i charytatywną w Caritas. Wspólne spotkanie odwiedził także św. Mikołaj, który obdarował zgromadzonych prezentami.

 


Do Domu Miłosierdzia w tym roku na uroczystość Wigilijną zawitali zawsze mile widziani goście, Pani Marzenna Hardej Dyrektor PSSE w Sokołowie Podlaskim, Pan Krzysztof Dąbrowski Zastępca Burmistrza Miasta Sokołów, Pani Maria Lidia Kosel Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Pani Elżbieta Błońska Dyrektor Urzędu Pracy oraz Państwo Elżbieta Sadowska i Ryszard Domański reprezentujący Urząd Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim.

 

« 1 z 2 »